Conclusie RvdJ: Journalistieke werkwijze van De Monitor was onzorgvuldig

De Raad voor de Journalistiek heeft geconcludeerd dat de journalistieke werkwijze van onderzoeksprogramma De Monitor (KRO-NCRV) onzorgvuldig is geweest. In de uitzending “Is de vrijheid van onderwijs doorgeslagen?” werd onze school voornamelijk negatief in beeld gebracht. We dienden na een klacht bij de omroep, een klacht in bij de Raad voor de Journalistiek om de onzorgvuldige journalistieke werkwijze van De Monitor aan de kaak te stellen. De Raad voor de Journalistiek oordeelt nu dat De Monitor inderdaad onzorgvuldig gehandeld heeft. Zo is De Monitor tekortgeschoten in hun onderzoek en was de berichtgeving te eenzijdig. Ook heeft het programma ten onrechte de indruk gewekt dat we niet hebben willen meewerken aan het onderzoek. Volgens het rapport van de Raad voor de Journalistiek heeft dat de negatieve beeldvorming over onze school ongerechtvaardigd versterkt.

De Raad voor de Journalistiek doet de aanbeveling aan De Monitor om deze conclusie ruimhartig te publiceren. We zijn opgelucht dat de tekortkomingen van de journalistieke werkwijze van De Monitor zijn erkend. Daarnaast hebben onze leerlingen ervaren dat je respectvol mag gaan staan voor je rechten. We gaan vol vertrouwen door met het neerzetten van democratisch onderwijs.

Lees hier het volledige rapport van de Raad voor de Journalistiek.